Okupljanje i evidentiranje članova uz glazbu i piće dobrodošlice je predviđeno u domu na Poklonu 30.06.2012. u 23,00 sata.
Obavijestio sam organizatora (HPD Kamenjak) da će dio naših članova vrlo vjerojatno doći oko ponoći, neki možda i malo kasnije. Ja ću na pohodu biti pomoćni vodič (vodim, nadam se, i naše članove).

Polazak iz doma će vjerojatno biti između 02,00 i 02,45 sati (u programu NIJE izričito navedeno, a 2011.g. smo krenuli u 02,50 sati). Ide se istarskom stranom (300 m od restorana Dopolavoro skrećemo u bukovu šumu te se penjemo na sedlo – 1.250 m i dalje na Vojak – 1.400 m. Povrataka na Poklon poučnom stazom Plas (istočnom stranom). Povratak je predviđen 01.07.2012. oko 07,00-07,30 sati.

Vrijeme uspona: 1,45-2 sata
Vrijeme silaska:  1,30 sati
Visinska razlika: 478 m
Težina: lagano do srednje zahtijevno!

Oprema: Vjetrovka, kapa i rukavice (pred zoru naglo padne temperatura), baterijska svjetiljka s rezervnim baterijama, fotoaparat, te jelo i piće. Ovisno o vremenskoj prognozi i kabanica u slučaju kiše! Poželjni su i štapovi.

Napomena: Prijavom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelo-vanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionici su dužni tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima prava promijeniti rutu ili otkazati izlet.

Marin Popić